Parafialna Biblioteka Caritas została utworzona po wybu- dowaniu sal parafialnych w 1975 roku. W roku 1990 parafialną bibliotekę włączono w sieć Bibliotek Caritas.

W prace biblioteki angażowały się panie:

·         Urszula Wałaszek,

·         Krystyna Konieczko,

·         Gabriela Maniera

·         Janina Lenart

·         Katarzyna Muc

·         Helena Morawiec

Nasza biblioteka mieści się w dużej salce przy Plebanii. Korzystamy z książek otrzymywanych z Centralnej Biblioteki w Opolu. Dysponujemy książkami w języku polskim i niemieckim oraz polsko-niemieckim. Książki, które posiadamy w naszym zbiorze wychowują, bawią oraz pomagają w zbliżeniu do Pana Boga i ludzi.

Na zbiory biblioteki składają się:

·         literatura religijna

·         bogaty księgozbiór z zakresu Śląska, etyki, psychologii, historii, literatury i geografii

·         literatura piękna obejmująca poezję, powieści religijne, biograficzne, obyczajowe

·         literatura dla dzieci

W pierwszą niedzielę Adwentu organizujemy Niedzielę Dobrej Książki. Ten dzień jest poświęcony propagowaniu dobrej książki. Pragniemy przypomnieć ukryte bogactwa znajdujące się w książkach i tym samym zachęcić do ich czytania.

Bibliotekę obecnie prowadzą:

·         Krystyna Konieczko