Witaj na stronie głównej

Nowy Kalendarz Intencji Mszalnych
Co to znaczy „zamówić” mszę? Znaczy to tyle, że Kościół – czyli wspólnota sprawująca daną Eucharystię pod przewodnictwem kapłana – zgadza się prosić Pana Boga, aby dobrami duchowymi wynikającymi z tej Eucharystii obdarzył konkretną osobę lub grupę osób żyjących bądź zmarłych.
W gruncie rzeczy nie można prosić o nic więcej, o nic lepszego. I nie można nikomu ofiarować nic więcej niż to. Nasze zaangażowanie – nasza uwaga, obecność, poświęcony czas, gorliwa modlitwa czy ofiara materialna związana z „zamówieniem” mszy wyrażają naszą miłość, która w Eucharystii staje się częścią doskonałej i pełnej miłości jednoczącej Chrystusa z Ojcem.
Proste „zamówienie” mszy (zakładające zasadniczo także jak najpełniejsze w niej uczestnictwo—czyli przyjęcie komunii św. a więc stan łaski uświęcającej), to coś absolutnie najcenniejszego – wręcz bezcennego – co człowiek może dać drugiemu człowiekowi – żywemu lub zmarłemu.
Od poniedziałku zapraszam do zapisywania intencji na nowy rok 2025. Proszę, żeby w pierwszej kolejności przyszły osoby które będą w przyszłym roku obchodzić jubileusze, bądź rocznice związane z konkretnymi datami (urodzin, chrztu, ślubu, śmierci). Pięknym zwyczajem jest zamawianie Mszy św. od sąsiadów lub Róż Różańcowych.
Terminy zapisywania Intencji Mszalnych na 2025 rok:
  • Poniedziałek: 7:30-8:30
  • Wtorek: 15:00-17:30
  • Środa: 15:00-16:30
  • Czwartek: 7:30-10:00 oraz 15:00-17:30
  • Piątek: 15:00-17:30
Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować za każdą ofiarę, którą zamawiający składają po Mszy Świętej. Bóg zapłać Wam!
Sześć zasad ku odnowie Kościoła i naszego życia rodzinnego i społecznego.
Biskup opolski Andrzej Czaja w przygotowanym nagraniu przypomina zamysł odnowy Kościoła opolskiego i omawia wyzwanie „kroku IV”, którym jest braterskie upomnienie (zob. Mt 18, 15-17). Nagranie video ze słowem Biskupa Opolskiego jest dostępne na kanale YouTube (na kanale: Wydział Katechetyczny w Opolu). Zachęcam do wysłuchania.
Nienawiść względem chrześcijan w Europie
Z danych Wiedeńskiego Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie (OIDAC) wynika, że liczba antychrześcijańskich przestępstw motywowanych nienawiścią wzrosła o 44 proc. Obserwatorium ostrzega przed znaczącym narastaniem aktów antychrześcijańskich. Przemoc wobec chrześcijan w Europie w ciągu ostatnich kilku lat zwiększyła się wielokrotnie.
Z raportu OIDAC wynika, że 90 proc. tych incydentów było skierowanych przeciwko kościołom i cmentarzom, udokumentowano również 84 ataki personalne przeciwko chrześcijanom motywowane nienawiścią religijną. Według obserwatorium brutalne ataki nie ustały też w roku 2024. Od początku roku udokumentowano 25 przypadków przemocy fizycznej, gróźb i prób zabójstwa chrześcijan w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, we Włoszech, Niemczech, Austrii, Polsce i Serbii. W niektórych przypadkach celem ataków były całe społeczności. Na przykład w czerwcu kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Dijon został zaatakowany gazem łzawiącym podczas nabożeństwa, co wywołało panikę i doprowadziło do zranienia dziewięciu osób. Raport OIDAC Europa dokumentuje też m.in. 75-procentowy wzrost liczby przypadków podpaleń kościołów.
Grupą szczególnie narażoną na przemoc są chrześcijańscy konwertyci z islamu.
W maju brytyjski sąd skazał mężczyznę na karę więzienia za próbę zabicia Javeda Nouriego, chrześcijańskiego konwertyty pochodzenia muzułmańskiego, ponieważ sprawca uważał Nouriego za apostatę, który „zasłużył na śmierć”.
W kwietniu włoski sąd wydał wyrok w podobnej sprawie dotyczącej nawróconego chrześcijanina z Tunezji, który został pobity przez swoich rodaków za „uczęszczanie do kościoła chrześcijańskiego”.
Według OIDAC Europa, oba przypadki spotkały się z niewielkim zainteresowaniem mediów. Za atakami na chrześcijan stoją radykalne grupy lewicowe, których głównym celem jest oczernianie Kościołów. Używają do tego haseł, takich jak „Wypędzić wszystkich chrześcijan” i „Bóg jest trans”. Kolejnym wyzwaniem są radykalni muzułmanie, którzy we Francji zamazali 50 grobów islamskimi graffiti, pisząc m.in., że „Francja należy już do Allaha”

Bieżące Ogłoszenia

Od wtorku rozpoczynamy październik - miesiąc różańcowy. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele. Niech nie zabraknie zwłaszcza dzieci i młodzieży. Także w domu niech rodziny próbują odmówić wspólnie choćby dziesiątek różańca zwłaszcza wtedy kiedy nie mogą być we wspólnocie modlącego się kościoła. We wtorek po nabożeństwie różańcowym, jako że jest to dzień wspomnienia św. Tereski od Dzieciątka Jezus - święto patronalne naszych Sióstr Karmelitanek - będzie błogosławieństwo płatków róż, które będzie można zabrać do domu.
Bardzo dziękuje za dary na rzecz powodzian, zostały przekazane do miejscowości Dytmarów pod Prudnikiem. Bóg zapłać paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za dyżury w salce parafialnej i p. Jerzemu Woźnicy za transport.
I piątek miesiąca Msze św. o godz. 7:00 (w j. niemieckim) i 18:00 z wystawieniem i litanią do NSPJ. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych.

Dzisiejsze Msze Św.

Piątek 04.10
Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • 07:00
  • 17:15
    Różaniec
  • 18:00
Msze w kościele w Kolonowskiem
Msze w Kościele

Zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele.

  • Poniedziałek: 07:00
  • Wtorek: 18:00
  • Środa: 17:00
  • Czwartek: 07:00, 18:00
  • Piątek: 07:00, 18:00
  • Sobota: 08:00, 13:00, 14:00, 15:00, 18:00
  • Niedziela: 07:30, 10:00, 17:00
Archiwum Gazetek Parafialnych