Witaj na stronie głównej

O cmentarzu
Nasza cywilizacja chrześcijańska w odróżnieniu od innych, kładzie wielką wartość w utrzymaniu i dbaniu o porządek na cmentarzach. Dlaczego? Bo wierzymy w ciała zmartwychwstanie. Dlatego nie palimy ciał naszych zmarłych. Od początku wyznawcy Chrystusa składali ciała swoich bliskich do grobu jak do snu. Że tak jak Jezus Zmartwychwstał - tak On Zwycięzca piekła śmierci i szatana, zbudzi na końcu czasów tych, którzy umarli ze znakiem wiary i śpią teraz w pokoju. Modlimy się na każdej Mszy św pamiętaj także o naszych zmarłych braciach i siostrach, którzy zasnęli z nadzieją zmartwychwstania, i o wszystkich, którzy w Twojej łasce odeszli z tego świata.
Stąd słusznie się mówi, że cmentarz świadczy o tej prawdzie wiary - jak wierzymy, tak dbamy o groby naszych bliskich zmarłych. Kolonowska nekropolia jest pięknie zadbana. Jest to Wasza zasługa - drodzy Parafianie! Jednak pozwólcie, że w tym miejscu przypomnę kilka podstawowych zasad, dotyczących utrzymania porządku na cmentarzu parafialnym (przekazuję to co sam przejąłem od moich Poprzedników, a co na pewno dobrze znacie).
  1. Administratorem Cmentarza jest ksiądz Proboszcz.
  2. Miejsce pochówku, opłatę za wykonanie grobu, likwidację pomnika ustalamy z panem Romanem Sottopietrą (tel. 502514961).
  3. Utrzymanie cmentarza związane jest z kosztami, dlatego proszę o uczciwe uiszczanie opłat („Bóg zapłać” wobec tych którzy to czynią sumiennie):
    • od każdego nowo stawianego pomnika: stała opłata - 500 zł;
    • za dzierżawę miejsca na cmentarzu na okres 20 lat - grób pojedynczy 300 zł; - grób podwójny i głębinowy 400 zł;
    Opłaty te należy uiszczać u p. Brygidy Mrocheń (tel 774611562).
  4. Nadmienię, że parafia co miesiąc opłaca wywóz śmieci w wysokości 1540 zł. Stawka ta obejmuje dwukrotne opróżnienie śmietników. Stąd kolejna prośba, by w miarę możliwości zabierać śmieci do domu, szczególnie teraz przed świętem zmarłych. Dziękuję tym wszystkim którzy to robią i poczuwają się współgospodarzami Kolonowskiej nekropolii. Serdeczne „Bóg zapłać” chciałbym skierować wobec pana Szymona Sottopietry za koszenie trawy na cmentarzu i dbanie o jego porządek.
  5. Planujemy w przyszłym roku wprowadzić program komputerowy do obsługi cmentarza i uporządkowania informacji o pochowanych, grobach i ich dysponentach. Stąd zostanie wprowadzony regulamin cmentarza, który będzie określał zasady wobec firm pogrzebowych, kamieniarzy, jak również dysponentach grobów.
  6. Od środy 30 października do soboty 2 listopada na cmentarzu, obok krzyża, będzie skarbonka, ofiary będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza.
  7. Kartki na wypominki są wyłożony na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnione można przynosić do zakrystii. Różaniec za zmarłych będzie odmawiany od 2 do 8 listopada.
Pielgrzymka samolotowa w czwarty weekend maja do Lourdes we Francji
Pragnę zaproponować parafialną pielgrzymkę samolotową do Lourdes w terminie 23-25 maja 2025. Ofertę wysłało biuro podróży „ALF” z Opola. I ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, ale jak najbardziej pozytywnie, mamy już zapisanych 45 osób (na 48 możliwych). Najwięcej pytań było zadawanych odnośnie dostania się na lotnisko w Krakowie. Dlatego, chcę poinformować, że wynajmiemy autokar, który nas zawiezie na lotnisko spod kościoła, a następnie w nocnych godzinach z niedzieli na poniedziałek odbierze z portu lotniczego. Spotkanie dla zapisanych osób będzie 4 listopada po Mszy św. wieczornej na które proszę przynieść uzupełnione kwestionariusze i dokonać wpłaty 1100 zł. od osoby (drugą część przewiduję w okolicach końca lutego).

Bieżące Ogłoszenia

Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele o godz. 17:30.
W tym tygodniu zapraszam do zapisywania intencji mszalnych i załatwiania spraw kancelaryjnych w poniedziałek i we wtorek w godz. 16:00-17:30 także po Mszy św.
Okazja do spowiedzi: środa 16:30 - 17:00; czwartek, piątek i sobota 17:00 -18:00 i w niedzielę pół godziny przed Mszami św.
Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni w mijającym tygodniu. Bóg zapłać.
W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy panie z ul. Kościuszki: Sandra Wojtkowska, Ewa Kaczmarczyk, Anna Wilczek, Anna Hornik.
W środę zamiast na Mszę szkolną zapraszam dzieci i młodzież na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe.

Dzisiejsze Msze Św.

Środa 23.10
    Nabożeństwo Różańcowe
Msze w kościele w Kolonowskiem
Msze w Kościele

Zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele.

• Poniedziałek: 18:00
  • Wtorek: 18:00